Telegram Üzerinden Para Kazanmanın 5 Yolu

2021 yılıyla birlikte dünyanın her yerinde popülaritesi artan Telegram, son zamanlarda Türkiye’de de en çok kullanılan mobil uygulamalar arasında yerini alıyor. Bir yıldan az bir sürede %25’lik bir artış yakalayan Telegram’ın şu anda 500 milyonu geçen aktif kullanıcısı bulunmasının yanı sıra her ay neredeyse 700 bin yeni kullanıcı Telegram’a katılıyor. Peki, Telegram bu kadar hızlı bir ivme yakalamışken ve her gün yeni insanlara hizmetini ulaştırıp hisselerini büyütürken, bundan bir pay almanız, bir diğer deyişle Telegram üzerinden para kazanmanız mümkün mü? Elbette! Bu yazımızda sizlere Telegram üzerinden para kazanmanın 5 güncel ve etkili yolundan bahsedeceğiz.

1. MagfiADS’e üye olun.

Eğer hali hazırda bir Telegram grubunuz veya kanalınız varsa tamamen ücretsiz bir şekilde MagfiADS’e kaydolup para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Magfi uygulamasını telefonunuza yükleyip kişisel hesabınızı oluşturmak ve topluluğunuzu Magfi bünyesine kaydetmek. 

MagfiADS, reklam verenlerden aldığı reklamları bünyesinde bulunan analiz edilmiş gruplara ve kanallara kişiselleştirilmiş bir şekilde dağıtır. Bu da demek oluyor ki grubunuza sadece grubun temasına ve grup sakinlerinin ilgisine yönelik reklamlar gönderilir ve bu sebeple reklamlar üzerinden yüksek verim elde edilir. Siz de topluluk sahibi olarak bu reklamların topluluğunuzdaki etkileşiminden maddi kazanç sağlarsınız. 

Magfi’ye kayıt olmanın hiçbir maliyeti olmadığı gibi, akıllı teknolojiler ve yapay zeka sayesinde sistematikleşmiş bir pazarlama döngüsünün içine katılıp düzenli olarak para kazanabilirsiniz. 

Magfi’yi indirmek için buraya tıklayın!

2. Premium üyelik bölümü oluşturun.

Telegram üzerinden kazanç sağlamanın bir diğer yolu, kanal abonelerinize sunacağınız ek servisler için premium bir bölüm oluşturmak. Bunun için ise tek ihtiyacınız olan topluluk sakinlerinize sunabilecek ek bir servis üretmek olacak. Abonelerinizin para vermek isteyeceği premium içeriğinizi bulduktan sonra bu bölümü cüzi bir miktarla ücretlendirip abonelerinizi bunu satın almaya yönlendirerek kazanç elde edebilirsiniz. 

3. Ürün veya hizmet satışı yapın.

Bu madde özellikle belirgin bir teması olan Telegram topluluklarınız için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Topluluğunuzun temasına uygun bir hizmet üretin. Ürettiğiniz eğitim amaçlı e-kitabınızın, çevrimiçi kurslarınızın, profesyonel olduğunuz ve abonelerinize ilham verdiğiniz konuda olan herhangi bir çalışmanızın satışını Telegram grubunuzda yapabilirsiniz. Kendi ürünlerinizin kâr marjı yüksek olduğu için yüksek gelirler elde etmeniz de kesinlikle mümkün! Üstelik yapmış olduğunuz satışta müşteri memnuniyetini sağlamanız kanal abone sayısının artmasına ve grubunuzun güvenilir bir Telegram grubu haline gelmesini sağlar. Sunduğunuz hizmetle birlikte hem gelir elde eder hem de yeni kazançların önünü açarsınız.

4. Kanal satışı yapın.

Devamlı olarak kanal üretmeye, bu kanalları büyütüp satmaya ne dersiniz? Telegram topluluklarını büyütmek üzerine kendi stratejilerinizi oluşturup bunu çeşitli kategorilerde farklı topluluklarla yapabilirsiniz. Bunu kanallarınızı satmadan reklam satışı için de kullanabilirsiniz fakat birden fazla topluluk sahibi olduğunuzda farklı kategoriler üzerinde aynı anda yoğunlaşmak ve kanallarınızla ilgilenmek zor olacaktır böylece reklam satışlarınız da verimli olmayacaktır fakat kanalları kendi stratejilerinizle büyütüp satmak size verimli kazanç sağlayacaktır. Hemen şimdi bir kategori belirleyin ve bir büyüme planı hazırlayın. Her geçen gün kullanıcı sayısı katlanarak artan Telegram üzerinde iyi bir strateji ve doğru kategorilerle kanal büyütüp satmak hiç de zor olmayacaktır.

5. Link kısaltma yöntemini kullanın.

Link kısaltarak gelir elde etmek yıllardan beri en kolay para kazandıran yöntemlerden birisidir. Bunun için internette birçok link kısaltma siteleri mevcut, bu sitelerden herhangi birinin üzerinden kısalttığınız linkleri Telegram topluluklarınızda paylaşarak tıklama üzerinden para kazanabilirsiniz!

Peki link (URL) kısaltma nedir ve nasıl işler? URL kısaltma, orijinal link uzunluğunu belirli araçlarla kısaltarak paylaşabilmenizi sağlar. Kısaltılan linkler reklamlı geçiş aşamalarından oluşur ve linke tıklayan kişi bu aşamaları geçerken birçok reklam görür. Bu reklam kazançlarının bir kısmı ise link sahibine para olarak döner. Bu yöntemle etkili kazanç sağlamanın sırrı topluluğunuzda bulunan kişilerin ilgisini çekecek veya gündeme uygun başlıklı linkler bulmakta.

Link kısaltmak her ne kadar etkili bir yöntem olsa da, reklamlar aracılığıyla Telegram topluluğunuz üzerinden para kazanmanın çok daha güzel bir yolu var: Magfi! Yazının başında da bahsettiğimiz gibi MagfiADS, hem topluluk sahiplerine hem de reklam verenlere en kolay yolu ve en etkili sonuçları sunacak şekilde tasarlandı. Telegram üzerinden para kazanmak istiyorsanız, 2., 3., 4. ve 5. maddelerle zaman kaybetmenize hiç gerek yok. Topluluğunuzu Magfi’ye ekleyin ve MagfiADS sizin için çalışsın.

Leave a Comment

💜 ile İstanbul’da yapıldı. © 2022 Magfi tarafından Magfi ADS