Magfi ADS

 • Magfi ADS’de beş temel reklam türü vardır:

  • Marka Bilinirliği ve Erişim – Ürününüz, hizmetiniz veya markanız maksimum kişiye tanıtılır ve kullanıcılar tarafında markanıza bilinirlik oluşturulur.
  • Tıklamalı Reklam – İnsanların ürününüze veya hizmetinize ulaşması için web siteniz ve sosyal medya hesaplarınıza yönlendirme yapılan kampanya türüdür.
  • Uygulama İndirmesi – Bir mobil uygulamanız varsa bu uygulamayı indirebilecek kişilerin reklamı görmesi sağlanır.
  • Geri Bildirimli Reklam – Kullanıcıların ürününüz veya hizmetiniz hakkında fikir belirtmeleri için başlatılan kampanya türüdür. İnsanların daha fazla geri bildirim verilmesine odaklanılır.
  • Anketli Reklam – Kullanıcıların spesifik cevaplar üzerinden fikirlerini almak isterseniz kullanılması gereken reklam türüdür.

Magfi ADS (Magfi Advertisement) işletmelerin WhatsApp grupları, Telegram kanalları ve Discord sunucularında ürün ve hizmetlerini tanıtmak için kullandıkları dijital reklamcılık çözümüdür.

Magfi ADS’e başlamak için buraya tıklayarak kaydolun. Basit Arayüzü ve Magfi Otomatik Rehberi ile ilk reklamınızı sadece bir kaç adımda oluşturabileceksiniz. Kaydolurken yardıma ihtiyaç duyarsanız Magfi ADS eksperlerimiz ücretsiz olarak yeni hesabınızın kurulumunu yapabilir ve hatta ilk kampanyanızı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Magfi ADS maliyetinizi bütçe ayarlarınız belirler. Magfi ADS hemen hemen her bütçeyle çalışabilir. Magfi ADS’de minimum harcama koşulu 100₺’dir. Sözleşme süresi koşulu yoktur, reklamlarınızı istediğiniz zaman başlatabilirsiniz. Reklamınız, istediğiniz görüntüleme sayısına ulaşana kadar gruplarda gösterilmeye devam edecektir ama bu süre genelde 24 saati geçmez. Görüntülemenin maliyeti birkaç faktöre göre değişebilir.

Magfi ADS, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi insanların ortak ilgi alanlarına göre toplandığı ve mesajlaştığı gruplarda gösterir. Akıllı teknolojilerden ve yapay zekadan faydalanarak Magfi ADS, reklamlarınızı potansiyel müşterilerin karşısına en doğru şekilde çıkarır. Magfi ADS grupları iyi tanır ve ürünlerinize ve hizmetlerinize hangi grupların ilgi duyacağını iyi bilir.

 1. Hedefinizi belirleyerek başlayabilirsiniz. Örneğin, web sitenize daha çok ziyaretçi çekmek veya işletmenizin daha çok aranmasını sağlamak gibi.
 2. Ardından reklamınızın hangi ilgi alanlarındaki insanların görmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Örneğin, Alışveriş veya spor & Fitness gibi.
 3. Son olarak bütçenize uygun reklamınızı oluşturup yayınlayabilirsiniz.

Reklamınız onaylandıktan sonra hedeflediğiniz ilgi alanındaki kullanıcılar en doğru zamanda reklamınızı görüntülerler ve etkileşime geçerler. İstenilen görüntülenme hedefine ulaşılana kadar reklam hedef kitlenize uygun kişilerin olduğu gruplarda yayınlanmaya devam eder.

Topluluk Sahipleri / Magfiluencer'lar

 1. Magfi mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
 2. Uygulama üzerinden Magfi Ads bölümüne tıklayın ve reklam almak istediğiniz grubu seçin.
 3. Alacağınız reklamların ayarlarını belirleyin.
 4. Magfi Botu ekleme aşamasına geldiniz. Bu aşamada “Magfi Bot’u ekle” butonuna basın ve önergeleri takip edin.

Eğer Magfi Bot’u grubunuza eklerken bir sorun yaşarsanız [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Magfi Bot, yapay zeka ve makine öğrenme teknolojilerini kullanarak geliştirilmiş özel bir yazılımdır. WhatsApp, Telegram veya Discord grubunuza, kanalınıza veya sunucunuza Magfi Bot’unu ekleyerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Grubunuzda ne sıklıkla reklam paylaşılacağını, hangi saatlerde paylaşılacağını ve hangi ilgi alanı-anahtar kelimelerden reklam almak istediğinizi Magfi Bot’a söylersiniz. Akabinde Magfi Bot tüm reklamları sizin verdiğiniz parametrelere göre paylaşır ve kazandığınız gelirleri size özel panelinizde gösterir. Her geçen gün Magfi Bot’u grubunuzu daha iyi tanıyarak aldığınız reklamların doğruluğunu güçlendirecektir. Tüm reklam sürecini Magfi Bot yönetir, size sadece grubunuzu aktif tutmak kalır.

Magfi ADS’de kayıtlı olan her grubun bir kalite puanı vardır. Yapay zeka destekli gelişmiş reklam paylaşım sistemimiz reklamları grupların anahtar kelimeleri ile eşleştirdikten sonra grupların kalite puanına göre bir listeleme yapar. Her reklam için her grubun kalite puanı farklılık gösterebilir. GKP’nizi aşağıda bulunan parametreler etkiler.

 1. Grup, kanal veya sunucunuzun üye sayısının ortalama grup görüntülenmenize oranı
 2. Reklam etkileşim metrikleri

Grubunuz, kanalınız veya sunucunuzda paylaşılacak olan reklamların sıklıklarını, konularını ve hangi saatlerde paylaşılabileceğini düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz zaman reklam almayı durdurabilir, istediğiniz zaman ise kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Magfiluencer’lar “Hibrit Ödeme Algoritması” üzerinden gelir elde ederler. Bu algoritma belirli parametleri dikkate alarak bir hesap işlemi yapar ve her reklamın sonunda o reklamın etkileşimlerine göre size gelirinizi öder.

Bu parametrelerden bazıları;

 • GörüntülenmeCPM (Bin görüntülenme başına ücret sistemi üzerine topluluk sahiplerine belirli ücretler öderiz.)
 • TıklanmaCPC (Tıklama Başına Maliyet üstüne bir orantı ile topluluk sahiplerine belirli ücretler öderiz.)
 • Grubun İlgi Alanları – Her anahtar kelime ve ilgi alanının farklı CPM değeri vardır.
 • Reklam Etkileşimi – Reklamlara gelen tıklamaların analizleri sonucu belirli bir oran çıkar. Bu oran gelirinizi etkiler.
 • Reklam Türü – Her reklam türü aynı fiyatlandırmaya sahip değildir. Daha yüksek fiyatlı reklam türleri Magfiluencer’ların gelirini doğrudan etkiler.

olarak sıralanabilir. 

Yani, reklamlardan sabit bir gelir elde etmezsiniz. Her reklam sonunda tıklamalarınız, görüntülemeleriniz, reklamın topluluğunuz ile eşleşen anahtar kelimesi, etkileşimleriniz ve reklamın türü alacağınız ücreti belirler.

Topluluğunuzda paylaşılan reklamları, bu reklamların;

 • paylaşım zamanları,
 • ilgi alanları,
 • reklam türleri,
 • içerik türleri,
 • tıklamaları,
 • görüntülenmeleri,
 • reklam başı kazançlarınızı,

ve bunlar gibi birçok istatistiği Magfi uygulaması üzerindeki size özel Magfi ADS panelinizde görüntüleyebilirsiniz.

Ödemelerinizi ise yine aynı Magfi ADS panelinizin ana sayfasındaki “Para Çek” butonuna tıklayarak, girmiş olduğunuz hesap bilgilerinize almak için talepte bulunabilirsiniz. Taleplerinize 48 saat içerisinde yanıt verilir ve bankanıza, çekim talebinde bulunduğunuz miktar ödenir. Eğer 2 iş günü içerisinde ödemeleriniz gerçekleşmez ise bu durumu [email protected] hesabına iletebilir veya topluluk liderlerimiz aracılığı ile durumu öğrenebilirsiniz.

Eğer geliriniz 350₺’yi aştıysa, otomatik çekim talimatı sayesinde 2 iş günü içerisinde gelirlerinizi çekebilirsiniz.

Magfi ADS WhatsApp grupları, Telegram kanalları ve Discord sunucuları üzerinden ürün ve hizmet tanıtımı yapılabilen bir yeni nesil dijital pazarlama platformudur. Bu sisteme üye olan grup, kanal ve sunucu sahibi-yöneticisi kullanıcılar gruplarında paylaşılan her reklamladan maddi bir pay sahibi olurlar. 

Grubunuzda reklamlar sadece ilgi alanlarınız eşleştiğinde paylaşılmaz. Grup kalite puanları reklam paylaşım algoritmasının grubunuzu öne çıkartmasına yardımcı olacaktır.

Magfi Ortaklık Programına dahil olan Magfi kullanıcılarına Magfiluencer ismini koyduk!

Magfi Ortaklık Programı (MOP) Magfi kullanıcısı olan; grup, kanal veya sunucu yöneten kişiler ile yaptığımız iş birliğinin adıdır. Kullanıcılarımıza pasif veya aktif gelir kaynağı oluşturuyor ve binlerce insana ilham olabilmesini kolaylaştırıyoruz.

GKP’nizin yükselmesi, daha kaliteli reklamlar almanıza ve daha çok gelir elde etmenize katkı sağlayacaktır. İşte GKP’nizi arttırmak için yapabileceğiniz bir kaç ipucu.

 1. Grubunuzda, kanalınıda veya sunucunuzuda düzenli paylaşımlar yapın.
 2. Grubunuzu, kanalınızı veya sunucunuzdaki kişilerin hayalet kullanıcı (grubunuza üye olmuş ama kullanmayan, pasif kullanıcı) olmamasına dikkat edin. Eğer hayalet kullanıcı varsa grubunuzdan çıkartmayı deneyin.
 3. Grubunuzun hedef kitlesini daraltın. Herkese hitap etmektense spesifik bir alanda insanlara ilham olmak genellikle sizi algoritmada öne çıkartacaktır.
 4. Topluluğunuzun üyeleri ile etkileşim halinde olun ve onlarla iletişime geçin. Onlarla bir bağ kurmanız grubunuzun etkileşim oranını bir hayli arttıracaktır.

Gizlilik ve Güvenlik

Gelişmiş Magfi Botu; grupların, kanalların ve sunucuların yalnızca,

 1. Herkese açık grup isimleri
 2. Herkese açık grup açıklamaları
 3. Herkese açık üye sayıları
 4. Herkese açık grup tipleri (kanal, sunucu, süper grup vb)

bilgilerini alır.

Gelişmiş Magfi Botu ASLA,

 1. Gruplarda, kanallarda ve sunucularda bulunan kişilerin isimlerini, profil fotoğraflarını, numaralarını, kullanıcı isimlerini ve hiçbir kişisel bilgiyi almaz, kullanmaz ve depolamaz.
 2. Hiçbir veriyi kişiye özel etiketlemez ve bu kişiye özel verileri işlemez, depolamaz, kullanmaz.

Reklamlar, grup sahiplerinin bizlere verdiği,

 1. Grupların kurulma amacı,
 2. Grupların ne hakkında olduğu,
 3. Hangi ilgi alanlarından reklam almak istediği

bilgileri dahilinde yapılır. Daha fazla bilgi için buradan KVKK metinlerine ve kullanıcı sözleşmelerine ulaşabilirsiniz.

💜 ile İstanbul’da yapıldı. © 2022 Magfi tarafından Magfi ADS