Magfi ADS'ten Daha Fazla Gelir Elde Etmek İçin İpuçları

Mesajlaşma toplulukları aracılığı ile dijital pazarlama yapılabilen, dünyada bir ilk olan Magfi ADS ile yüzlerce topluluk sahibi gelir elde ediyorlar.

Sadece Telegram kanalına veya Telegram grubuna sahip olarak (yakın zamanda Discord sunucuları için de aktif hale gelecektir) gelir elde edilebilen Magfi ADS’te nasıl daha fazla gelir elde edilebileceği hakkında işin uzmanlarından birkaç tüyo almanızı istedik. 

Telegram’da hem herkese açık gruplar hem de sadece adminlerin yazı yazabildiği kanallar var. Magfi’de, 11 Ekim 2021 tarihi itibari ile 229 Telegram grubu ve 149 Telegram Kanalı bulunmakta. Bu topluluklar Magfi ADS sayesinde uzun süredir reklam almaya devam ediyorlar. Tabii, bu reklamların istatistiklerini yapay zeka ekibimiz sürekli olarak inceliyor ve toplulukları daha yakından tanımaya çalışıyor. 

Bunu yapmamızın sebebi ise topluluğu daha yakından tanıyarak o kanalın veya grubun konusuna uygun reklamlar göstermek. Örneğin; kitap ile ilgili paylaşımlar yapılan bir Telegram kanalına yeni çıkmış bir kitabın reklamının gelmesi gibi. 

Uzun süredir analizlerimizi yüzlerce Telegram grubu ve kanalı üzerinden yaptık ve daha fazla gelir elde etmek için Magfiluencer’ların neler yapabileceğini listeledik. 

1. Telegram Kanalları daha fazla gelir elde ediyor.

Telegram gruplarında binlerce insan var ama bu insanların aktiflik oranları bir hayli düşük oluyor. Çoğu, bildirimlerini kapatmış olduğu için atılan reklam bir hayli üstte kalıyor ve görüntülenme sayısı azalıyor. Magfi ADS, ücretleri 1000 görüntüleme başına ödüyor. Ne kadar fazla görüntüleme alırsanız o kadar fazla gelir elde ediyorsunuz. 

Telegram kanallarında ise spesifik konularda paylaşım yapıldığı için insanlar çok daha odaklı bir şekilde kanalı takip ediyor. 10.000 kişilik bir Telegram kanalında, 24 saatlik görüntülemeler 5.000 kişiye kadar çıkabiliyor. 10.000 kişilik Telegram gruplarında ise görüntülemeler maksimum 500-600 oluyor. Bu yüzden birinci önerimiz Telegram kanallarını Magfi ADS’e eklemeniz. Çünkü çok daha fazla görüntüleme alarak çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz. 

2. Sadık bir kitle oluşturun.

Şu an için Magfi ADS’te ücretleri görüntüleme başına ödüyoruz fakat bu sistem ileride çok daha gelişmiş bir algoritmaya dönüşecek. 

Örneğin; topluluğunuza bir anket atıldığında ne kadar oy aldığınıza veya bir reklam atıldığında ne kadar tıklama aldığınıza göre ödemeler değişecek. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda şunu gördük;

Bazı topluluklarımızın kitlesi çok sadık. 10.000 kişilik bir kanala atılan ankete 7.000 katılım geliyor. Tartışma bölümünde ise yüzlerce yorum…

Magfi ADS’te reklamlar toplulukların kalite puanına göre atılır. Topluluğunuz ne kadar kaliteli ise o kadar fazla gelir elde edersiniz. Topluluğunuzun kalitesini ise birçok faktör belirler. Bu faktörlerin en başında topluluğunuzun size ne kadar sadık olduğu geliyor. Ne kadar etkileşimi yüksek ve kendi içinde kemik bir kitle oluşturmuş topluluk kurarsanız o kadar fazla reklam ve o kadar fazla gelir elde edersiniz.

3. Niş bir alanda topluluk kurun.

Uzun süren analizlerimiz sonucunda son olarak şunu fark ettik. Niş bir alanda paylaşımlar yapan Telegram Kanalları çok daha ilgi çekici oluyor ve her paylaşılan yazı, görsel, anket vb. çok daha hızlı etkileşim alıyor. 

Hamile kadınlara özel kurulmuş bir Telegram kanalı veya sadece basketbol oyuncularının bulunduğu Telegram grubuna atılan bir Magfi ADS reklamı çok daha fazla görüntülenme ve tıklama alıyor. Magfi ADS kitlenize uygun reklam paylaştığı için hem kitleniz bundan rahatsız olmuyor hem de daha çok gelir elde ediyorsunuz. 

Arkadaşlık, sohbet, eğlence için kurulmuş Telegram gruplarında ise bir konu ve ana fikir olmadığı için insanlar konu başlığı olmadan sohbet ediyorlar ve birçok insan çok fazla gereksiz mesaj geldiği düşüncesi ile grubu sessize alıyor ve bir daha mesajları okumuyor. Bu da aldığınız görüntülemenin düşmesine sebep oluyor.

Leave a Comment

💜 ile İstanbul’da yapıldı. © 2022 Magfi tarafından Magfi ADS