Bir Magfiluencer Kaç Para Kazanır?

Magfi Topluluk Liderlerimize en çok gelen sorulardan biri, “Biz Magfi ADS’ten ne kadar gelir elde edeceğiz?” oluyor.

Biz de bu soruya Magfi ekibindeki işin uzmanlarından cevap almanızı istedik ve detaylı bir blog yazısı hazırladık.

Önce Bir Kaç Pazarlama Terimini İnceleyelim

Cost Per Mille (CPM) Nedir?

CPM, reklamcılık sektöründe bolca kullanılan bir terimdir. Tam Türkçe karşılığı 'Bin Gösterim Başına Maliyet' demektir. Yani bir reklam verenin o kampanyayı gören her bin kişi başına ne kadar para ödediğinin karşılığıdır. 

Bu terimi öğrenmemizdeki sebep ise Magfiluencer'lara Magfi ADS algoritması CPM değerlerine göre para ödemektedir. 

Magfi ADS, Telegram topluluk sahiplerine, reklamın aldığı her 1000 görüntülenme başına 6₺ ile 15₺ (CPM) arasında bir ücret öder. Örneğin, Alışveriş kategorisindeki bir Telegram topluluğunuzda paylaşılan bir reklam 5000 görüntülenme aldıysa, ortalama 52,5₺ kazanırsınız.

Solda gördüğünüz reklamı yapıldığı topluluğun sahibi, 34.500 görüntülenme alarak bu reklamdan yaklaşık 363₺ kazandı.

Bir Magfiluencer topluluğuna maksimum günde 4 reklam alabilir.

Solda gördüğümüz topluluk günde 4 reklam aldığını varsayalım ve tek bir paylaşımda ortalama 40.000 görüntülenme aldığını düşünelim. Bu günlük 160.000 görüntülenmeye tekabül eder. Bu da soldaki Magfiluencer’ımızın günde Magfi ADS ile 1680₺ gelir elde etmesi ve ayda 50.400₺ kazanması anlamına gelecektir. 

Bu sayıların tamamının tahmini ve ortalama olduğunu unutmayalım!

Cost Per Click (CPC) Nedir?

CPC'de CPM gibi reklamcılık endüstrisinde bolca duyduğumuz kısaltmalardan biri. Türkçe, Tıklama Başına Maliyet anlamına gelmekte. Magfi ADS şu an iş ortaklarına yani Magfiluencer'lara tıklama başına para ödemez. Yazının ilerleyen kısımlarında CPC değerinin topluluğunuzu nasıl etkilediği konusuna değineceğiz.

Magfi ADS İş Ortakları % Kaç Pay Alırlar?

Magfiluncer'lar her reklamdan pay sahibi olurlar!

Magfi ADS, paylaşılan reklamların gelirlerinin %70’ini kesintisiz olarak grup sahiplerine öder. Dökümanın başında bahsettiğimiz fiyatlar üzerinden %30 düşülerek grup sahiplerine ödeme yapılmaz, o fiyatlar grup sahiplerine ödenecek tam fiyatlardır. (bknz. Cost Per Mille (CPM) Nedir?)

Magfiluencer'ların Alacağı Ücretler Neye Göre Değişir?

1. Topluluğun İçeriği

Magfi ADS, her reklamı her topluluğa atmaz. Gelişmiş yapay zekası sayesinde topluluğun ne hakkında olduğunu iyi analiz eder ve reklamları, bu reklamla ilgilenebilecek olan insanların olduğu topluluklarda reklam yapar. Böylece reklamdan maksimum performansı alır. Aynı zamanda ise topluluğun binlerce üyesini rahatsız etmez. Basketbol konuşulan bir topluluğa basketbol ayakkabısı reklamının paylaşılması, o topluluk tarafından yabancı karşılanmaz.

Her topluluğun anahtar kelimeleri vardır ve reklamlar bu anahtar kelimeler ile eşleşerek topluluklarda paylaşılır. Bazı anahtar kelimelerin CPM değerleri diğerlerine göre farklı olabilir. Bu da alacağınız ücreti direkt olarak etkiler. 

2. Topluluk Kalite Puanı

Magfi ADS'e kayıtlı her topluluğun bir kalite puanı vardır. Bu kalite puanları toplulukların reklam almadaki önceliğini belirler. Bazı topluluklarda on binlerce kişi varken; tıklama, oy verme, yorum yapma gibi metrikler bir hayli düşüktür. Bu topluluğun kalite puanını düşürür ve bir sonraki reklam için yapay zekanın reklam paylaşma önceliğinde alt sıralara düşer. 

Magfi ADS'te tek bir reklam türü yoktur. Bazı reklamlar anket, bazı reklamlar ise yorum almak için paylaşılır. Bu reklamlarda alacağınız ücretler ise sadece görüntüleme ile hesaplanmaz. Burada gelişmiş bir algoritma vardır ve sizin 24 saatlik geliriniz tüm bu parametrelerin içine girdiği bir hesaplama ile yapılır.


Leave a Comment

💜 ile İstanbul’da yapıldı. © 2022 Magfi tarafından Magfi ADS